Blog ze světa pošty

Realizace direct mailu: tisk a pošta

Finální verze dopisu vybrána, vše okolo připraveno. Nejvyšší čas ušpinit si prsty od tiskařské barvy a vyslat direct mail do světa.

Databáze a sběr kontaktů na direct mail

databázeKoupená nebo vlastní? Nad tím se u každého láme chleba. Ať tak či onak, nezapomeňte dopředu promyslet, jaké informace o zákaznících potřebujete - postačí jméno a adresa nebo budete zákazníkovi i volat?

Jak sestavit profil zákazníka

Znát dobře svého zákazníka je klíčem k úspěchu nejen v direct mailu, ale celém marketingu. Pokud pochopíte, kdo klient je, jak myslí a co dělá, máte téměř vyhráno. Na co všechno ale při sestavování persony myslet? 

Zpětná vazba a vyhodnocení direct mailu

Už jsem to tak trošku naznačovali dříve a dá se to i čekat. Direct mail není zadarmo a proto, aby se vyplatil, musí přinést určitý zisk.

Doporučený dopis a podací lístek

Doporučené dopisy - jak na obálku a podací lístekVýpověď smlouvy, upomínka nezaplacené faktury nebo jen psaní, od kterého potřebujete potvrzení o jeho doručení? Doporučujeme doporučený dopis.

6 tipů, jak na úspěšný direct mail

6chybJak o sobě dát vědět, najít zákazníky a udržet si je? Direct mail je určitě jednou z možností, která se (nejen u místních společností) těší velké oblibě.

Inspirace v direct mailu

Direct mail - inspirace

 

A teď trošku inspirace, tou nikdy nemůžete nic zkazit. A i když na většinu těchto direct mailů asi nebudete mít rozpočet, třeba Vás posunou zase o kousek dál v tom, jak přemýšlet jinak. 

Případová studie: direct mail na školy

DM - VseminaActivitypark Hotel Všemina je relaxačním i sportovním centrem v přírodě. Stejně, jako ostatní hotely, i na Všemině se musí vyrovnávat se sezónními výkyvy v obsazenosti.

VÍTE, ŽE MŮŽETE POSLAT PAPÍROVÝ DOPIS PŘÍMO Z POČÍTAČE?